Nábytkový finiš

Milí priatelia dreva a povrchových úprav masívneho dreva,dnes mám pre Vás pripravený ďalší z produktov, ktorý nájdete na www.martinovdesign.eu.

Dovolím si Vám predstaviť Nábytkový finiš od Walrus Oil ®.

Primárne je určený na ochranu nábytku z masívneho dreva, prípadne dýhovaného nábytku s dýhou z prírodného dreva. Ja som ho však pre ukážku použil na starú dosku na krájanie, ktorá to už bohužiaľ má za sebou...bola moja najobľúbenejšia ;-( ...ale zostane u mňa ako dekoračný prvok kuchyne.

Nábytkový finiš - je olej dánskeho typu bez škodlivých chemikálií.

Vyrába sa so špecifickým pomerom polymerizačných olejov, aby sa minimalizovalo žltnutie a nežiaduce zmeny farby dreva.

Môžete ho použiť na:

* stoly
* stoličky
* knižnice
* konferenčné stolíky
* rámy obrazov
* drevené krabice

Aplikácia:

Používajte na tvrdé drevo, ktoré ste vybrúsili brúsnym papierom so zrnitosťou 220 - 400. Čím nižšia je zrnitosť, tým hlbšie olej nasiakne. Čím vyššia je zrnitosť, tým hladší povrch dreva budete cítiť. Aby ste zabránili postaveniu vlákien,  je dobré použiť metódu suché brúsenie - navlhčenie - suché brúsenie, čo znamená, že dosku vybrúsite, namočíte (prípadne utriete mokrou handrou, čo spôsobí postavenie uvoľnených vlákien), necháte ju vyschnúť a následne urobíte posledné brúsenie pred aplikáciou povrchovej úpravy. Naneste tenkú vrstvu oleja, kým nie je pokrytý celý povrch. Po 24 hodinách zotrite zvyšky oleja. Opakujte, kým nedosiahnete požadovaný vzhľad vášho výrobku. Po poslednej vrstve nechajte pôsobiť 24 - 48 hodín, kým povrch nezostane suchý na dotyk. Môže trvať až 1 týždeň, kým sa úplne vysuší na dotyk a až 4 týždne na úplne vyzretie. Pri vytvrdzovaní je ideálne, aby ste svoj výrobok uchovávali v prostredí s regulovanou teplotou. Vlhkosť a vysoké teploty môžu predĺžiť dobu tvrdnutia. Tekutiny uchovávajte mimo povrchu až 4 týždne.

V prípade doplňujúcich otázok píšte do komentárov, prípadne do správ na Whatsapp: 0907172885. Rád Vám na Vaše otázky odpoviem.

Späť do obchodu