Nábytkový vosk

Milí priatelia dreva a povrchových úprav,dnes si dovolím predstaviť Vám ďalší z prípravkov na ochranu dreva od Walrus Oil, a to konkrétne Nábytkový vosk (Furniture Wax).

 


Keď sa pozriete na fotky, uvidíte na jednej z nich aj predchádzajúci produkt, ktorý som Vám už predstavoval a tým je Nábytkové maslo (Furniture Butter).

Táto kombinácia fotiek je z jedného jednoduchého dôvodu. Nábytkový vosk je, okrem samostatného použitia, možné použiť ako finálnu ochranu dreva po Nábytkovom masle.

Čo vlastne Nábytkový vosk obsahuje a v čom je jeho prínos pri ochrane dreva:

Walrus Oil® - Nábytkový Vosk (Furniture Wax) - obsahuje najvyššiu koncentráciu tvrdých voskov v našej ponuke na povrchovú úpravu nábytku. Ideálny pre konečnú povrchovú úpravu. Do vašich projektov s masívnym drevom pridá dodatočnú ochranu proti vode.

Walrus Oil® - Nábytkový Vosk (Furniture Wax) je hustý, tvrdý vosk navrhnutý na prídavnú ochranu proti vode. Dodá trochu lesku a bohatosť farieb do Vašich projektov s masívnym drevom. Taktiež je užitočný na leštenie starého nábytku a drevených predmetov. Ručne vyrobené s vyššou koncentráciou karnaubského vosku a kandelilového vosku pre silnú konečnú povrchovú úpravu. Obsahuje tiež tungový olej, polymerizačný svetlicový olej, konopný olej a limetkový olej. Vytvrdzuje na matný saténový povrch.


Nápady na vaše projekty:


Stoly, stoličky, knižnice, konferenčné stolíky, rámy obrazov, drevené krabice a ďalšie.

Aplikácia:


Pre dosiahnutie najlepších výsledkov použite Walrus Oil® - Nábytkový Vosk (Furniture Wax) na  Walrus Oil® - Nábytkový Finiš (Furniture Finish) po tom, čo sa sušil minimálne 24 - 48 hodín. Naneste tenkú vrstvu vosku na celý povrch handrou alebo elektrickou leštičkou. Nechajte ho pôsobiť 1 hodinu a a následne odstráňte prebytočné zvyšky. Opakujte, kým nedosiahnete požadovaný vzhľad. Po poslednej vrstve nechajte pôsobiť 24 - 48 hodín, kým povrch nezostane suchý na dotyk. Môže trvať až 1 týždeň, kým sa úplne vysuší na dotyk a až 4 týždne na úplne vyzretie. Pri vytvrdzovaní je ideálne, aby ste svoj výrobok uchovávali v prostredí s regulovanou teplotou. Vlhkosť a vysoké teploty môžu predĺžiť dobu tvrdnutia. Tekutiny uchovávajte mimo povrchu až 4 týždne.

Bezpečné pre povrchy, ktoré sú v kontakte s potravinami.


Každý produkt vyrobený spoločnosťou Walrus Oil® je 100% bezpečný pre potraviny.

Použitý prípravok na ochranu môžete zakúpiť na www.martinovdesign.eu

 

Martin

Späť do obchodu